TENTOKRÁT NEZASLOUŽENĚ

Po prohrách v 8. a 9. kole oblasti-jih jsme si chtěli spravit chuť v souboji se seniory Sigmia Olomouc B. Název „senioři“ mají v názvu oprávněně, nejen proto, že hrají v klubu důchodců, ale věkový průměr těchto zkušených borců byl 73, náš 30 …

Na rozdíl od nás mají velmi vyrovnaný kádr, takže z našeho pohledu bylo nutné vyhrát na předních 4 deskách a doufat v nějaký ten půl bod vzadu. Tato myšlenka vzala za své, když 3 naši junioři a také Peťa Lavrinčík prohráli. Takže nám nezbývalo, než všechny ostatní partie vyhrát. Na prvních třech šachovnicích se partie vyvíjely postupně ke zdárnému cíli. Problémy se ziskem bodu měl jen Laďa Šlapák na 4. šachovnici. Laďa neumí hrát aktivní tahy a jeho partie obvykle (i se silnějšími hráči) končívají nerozhodně. Stejně tomu bylo i tentokrát, ve vyrovnané koncovce lehkých figur Laďa už nevěděl, jak dál, a nabízel remízy. Soupeř překvapivě odmítal. Po 70. tahu oba hráče postihla výrazná šachová slepota a závěr partie není slušné komentovat … Laďa zavěsil a celkově tedy 4:4.

Získali jsme bod a upevnili si postavení ve středu tabulky. Spartak Přerov remizoval s Přemyslovicema B a stačí jim v posledním kole porazit Sigmia seniory B k celkovému vítězství v soutěži.

Zpravodaj Obl_P_Jih_10

http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1440

Přidat odpověď

*