KLUCI POTROCI, PARÁDA!

V posledním kole Oblasti-jih předvedli kluci Potroci parádní výkony a vybojovali pro ŠK Vinary bodík do tabulky za celkovou remízu 4:4. V neděli 17. 4. 2016 jsme hráli v Přerovské loděnici proti Spartaku Přerov. Náhodou se nám podařilo postavit silnou sestavu, na rozdíl od soupeře, takže se očekávalo vyrovnané utkání. Kromě jednoho se všichni naši borci dopravili na dvou kolech 🙂

P1180550

urrá, na ně!

Do hodiny byly na předních deskách dohodnuty přátelské remízy. Na osmičce Kubajz Potrok ztratil hned v zahájení pěšce, ale ve střední hře přišly slabé chvilky Pavla Dosoudila, když ztratil hodně materiálu, bod pro nás. Na vedlejší sedmé šachovnici vyrovnal skóre Ondřej Ilko, hold když se netrénuje … Na šesté šachovnici našeho Miru Nováka a všechny kolemstojící diváky ukolíbal Milan Geryk klidnou hrou, která směřovala do remízy, nicméně oběť figury s následným matovým útokem Mira neviděl. V ten moment měl ovšem Roman Potrok na šestce po výměnné francouzské naprosto vyrovnanou koncovku S+7p proti J+7p. Všichni čekali remízu, po nějakých nabídkách remízy z obou stran s následným odmítnutím soupeře se hrálo dál. Romanovi se podařilo udělat krytého volného pěšce a snažil se vyhrát. Po nějaké době se Emil Sedlák, hodnotíce pozici jako prohranou, vzdal. Do výhry to ale mělo ještě daleko.

Celkově jsme v soutěži obsadili 10. místo odpovídající našim výkonům. Z individuálních výkonů lze jmenovat na 2. šachovnici Zdeňka Lukšu 5,5/7 a na 5. šachovnici Romana Potroka 5,5/10. Příští sezónu zvažujeme spojení s družstvem Sokol Citov za účelem vytvoření důstojného družstva, které by mohlo potrápit Béčka silných oddílů.

Zpravodaj_Obl_P_Jih_11

http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1590

Přidat odpověď

*