VINARY JEDOU

V neděli 14. 12. 2014 jsme zavítali do Tovačova na 4. kolo Oblasti-jih. Dorazili jsme v nejsilnější možné sestavě, kdežto soupeř posadil na zadní šachovnice náhradníky … a bylo to znát.

P1160255

zprava Jakub Potrok, vedle Peťa Lavrinčík

První skončil Laďa Šlapák na 4. šachovnici s nerozhodným výsledkem, v dámském gambitu bylo vyrovnáno až do konce. Poté bodoval na 8. šachovnici Kubajz Potrok. Královský gambit hraný dvěma romantiky, to je vždy mela. Kubajz bílýma tam vrazil brzké h4, soupeř kontroval hospodským a6. V dalším průběhu se vytvořily vazby na e-sloupci, nejdřív ji Kubajz využil k zisku figury, poté soupeř chtěl figuru zpět, ale náš hráč snahu soupeře přesným postupem odrazil a bod pro nás. Peťa Lavrinčík na 7. šachovnici hrál zajímavou partii, získal pěšce, kterého držel. Až se mu podařilo plně rozehrát figury, soupeře zmatil. Následovala remíza Míťi Mathona na 5. šachovnici a bod pro nás na 3. šachovnici, kde Jirka Čala daroval Ivě Přikrylové věžku.

P1160254

vlevo Zdena Lukša, vpravo Iva Přikrylová

Slušný, úvod utkání v náš prospěch 4:1. Dlouho se pak hrály zbývající 3 partie. Roman Potrok na 5. šachovnici se remízy nedočkal. Mirek Jirák ho nakonec dokázal porazit v koncovce jezdce proti střelci, jezdec byl úspěšný. Zdena Lukša na 2. šachovnici získal v časové tísni Oldy Ďatla pěšce a v koncovce čtyř střelců ho proměnil v bod. Na 1. šachovnici jsme se s Vladimírem Vláčilem v královské indické přetahovali o minimální výhody, až už nebylo o co hrát, remíza. Celkově naše vítězství 5,5:2,5, kterým jsme si upevnili výborné 5. místo v tabulce průběžného pořadí.

Zpravodaj Obl_P_Jih_4

http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1440

Přidat odpověď

*