VINARSKÝM KRÁLEM OPĚT RICHARD BIOLEK (sr.)

V sobotu 23. 9. 2012 uspořádal Šachový klub Vinary turnaj v rapid šachu. Turnaj se hrál v Kulturním domě ve Vinarech tempem 2×15 min. na 9 kol. Turnaj absolvovalo 42 hráčů. Hrálo se korektně, ovšem při zrychleném tempu množství partií rozhodla hrubá chyba, také mnoho patů bylo k vidění nejen u juniorů.

V průběhu turnaje porážel ratingově nejsilnější hráč mezinárodní mistr Richard Biolek z A64 Grygov jednoho konkurenta za druhým a zaslouženě zvítězil. Dosáhl 8,5 bodů a vyhrál také finálovou partii. Druhý Vladimír Karlík z Kroměříže uhrál 7,0 bodů, třetí pak skončil Jan Sýkora z Prostějova se 6,5 body. Z Přerováků skončili nejlépe Martin Čechál na 7. místě a Ignác Pospíšil na 8. místě. Nejlepší ženou byla domácí hráčka Iva Přikrylová se 4,5 body. Stále se zlepšující junioři Martin Nehyba a Jakub Jiříček ze Sokola Skalička získali také 4,5 bodu.

Turnaj byl zakončen finálovými duely o finanční bonusy. I když se odehrálo množství bojovných partií, turnaj se hrál se v přátelském prostředí s vynikajícím občerstvením.

výsledky

výsledky na chess-results

Přidat odpověď

*