VINARSKÝ KRÁL

V sobotu 24. 9. 2011 uspořádal Šachový klub Vinary turnaj v rapid šachu. Turnaj se hrál v Kulturním domě ve Vinarech tempem 2×15 min. na 9 kol. Počtem hráčů menší turnajíček absolvovalo 38 hráčů. Na všech šachovnicích se bojovalo až nadoraz, často až do časových tísní. Hrálo se ovšem korektně a rozhodčí nemusel zasahovat.

O přední místa se bojovalo už od začátku. Když první nasazený hráč mezinárodní mistr Richard Biolek starší porazil druhého nasazeného také mezinárodního mistra Jana Sosnu, bylo jasno. Přerovák Richard Biolek hrající za Agenturu 64 Grygov dosáhl 7,5 bodů , Jan Sosna ze Zlína 7,0 bodu, třetí pak dle předpokladu skončil Petr Kičmer z Havířova se 6,5 body. V pořadí 4., 5. a 7. skončili výborně hrající borci z Kroměříže, šestý byl slovenský hráč z Dubnice Andrej Vereš. Při slabší účasti přerovských hráčů, skončil z nich nejlépe František Štec ze Spartaku Přerov na devátém místě, který byl také nejlepším v seniorské kategorii. Nejlepší žena Zdeňka Blümelová skončila na 18. místě a nejlepší junior domácí Tomáš Bělaška na 30. místě.

Turnaj byl zakončen finálovými duely o finanční bonusy. I když se odehrálo množství bojovných partií, turnaj se hrál se v přátelském prostředí s vynikajícím občerstvením.