VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ

V neděli na apríla uspořádal Šachový klub Vinary 8-kolový rapídek pro mládež. Turnaje se zúčastnilo 17 dětí, vedle domácích to byli hráči Spartaku Přerov, Sokola Skalička, šachového kroužku Kyselovice a po jednom z Konice a Kokor.

Největší sledovanost zaznamenala partie 2. kola Tomáš Mikl – Hana Kopečná. Domácí hráčka, po očku sledujíc soupeřův ubíhající čas, urputně vzdorovala s dámou méně a nakonec udržela remízu. Byla to poslední partie kola a Hana nepokrytě bavila všechny diváky včetně kameramana kabelové televize 😛

Nejzkušenější Marian Poljak ze Spartaku Přerov měl turnaj od začátku pod kontrolou, a když v 5. kole porazil Jakuba Jiříčka, mohl si pak dovolit v 7. kole i remízu. Jakub Jiříček ze Skaličky skončil s odstupem půl bodu druhý. Přímý souboj o třetí místo se konal v posledním kole, kdy Martin Nehyba ze Skaličky porazil domácího Matěje Slováčka. Matěj předváděl slušné výkony a bylo z toho 4. místo. Vladimír Trojan z Kokor skončil pátý. Následuje velká skupina 4-bodových, ve které skončila většina vinarských hráčů.

Při typicky aprílovém počasí, kdy se venku střídalo sluníčko se sněžením, si mladí šachisté dobře zahráli a potrénovali na velký turnaj – 5. kolo krajského přeboru mládeže – který se uskuteční ve Vinarech v sobotu 21. 4. 2012.

velikonoční

výsledky na chess-results

Přidat odpověď

*