VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ PRO DĚTI

V sobotu 24. 3. 2013 uspořádal Šachový klub Vinary velikonoční turnaj (nejen) pro děti. V kategorii A (nar. 2003 a mladší) hrálo 10 hráčů. Nikdo nevyzrál na Honzu Koláře z Mohelnice, který s plným bodovým ziskem jasně zvítězil. Někteří si až při vyhlášení výsledků uvědomili, že ta holka, co hraje pořád na 1. stole, je vlastně kluk :-). Druhý skončil přerovský hráč Lukáš Létal se 6,5 body, který povtrdil dobrou formu, ale i to štěstí bylo potřeba. Třetí pak, za povzbuzování celé rodiny, olomoucká hráčka Ema Růžičková se 6,0 body. Pro některé to byl vůbec první odehraný turnaj a tak byly k vidění i situace, které se šachům podobaly hodně málo.

Ema Růžičková

Jan Kolář

Rudolf Lasák

Adam Jemelka

první a druhá šachovnice

vítězové kategorie A

V kategorii B (nar. 1998 a mladší) startovalo 13 hráčů, z toho byly 4 dívky. Zkušenou hru v krátkých časových periodách 🙂 předváděl Martin Nehyba ze Skaličky, který zvítězil se 7,5 body. Stříbrnou medaili získal nejstarší hráč v této kategorii Vladimír Trojan, reprezentant DDM Atlas Přerov, se 6,5 body. Bronzovou vybojoval Radek Kolář z Mohelnice se 6,0 body. Nejlepší hráčkou byla celkově pátá Daniela Urbanová z Prostějova se 4,5 body. Domácí hráčka Eliška Přikrylová předvedla dobrý výkon, bez hrubých chyb, skončila šestá také se 4,5 body. Byly k vidění kvalitní, bojovné partie.

Šachový kroužek Kyselovice

Šachový kroužek Kyselovice pod dohledem Zbyňka Harašty

turnaj kategorie B

Martin Nehyba

Daniela Urbanová

Eliška Přikrylová

vítězové kategorie B

V otevřeném turnaji hrálo 14 pánů. Zvítězil zkušený František Štec ze Spartaku Přerov se 7,0 body. Druhý skončil Ignác Pospíšil z SK Přerov se 6,5 body a třetí Jan Jemelka ze Spartaku Přerov se 6,0 body. Slušné výkony předváděl domácí Laďa Šlapák, který skončil čtvrtý. Dobře hrál také Roman Potrok, uhrál 4,0 body.

Jan Jemelka (vlevo) vs. František Štec, na dvojce Dimitrij Mathon, na trojce Jakub Hrdlička

František Štec (vlevo) vs. Laďa Šlapák, na dvojce Jan Jemelka

Laďa Šlapák (vlevo) vs. Rudolf Haas, vzadu Vojtěch Kymperger a Ignác Pospíšil

výsledky

výsledky na chess-results A

výsledky na chess-results B

výsledky na chess-results open

1 odpověď k „VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ PRO DĚTI“

Přidat odpověď

*