V KP ODDÍLŮ SE NÁM NEDAŘILO

V sobotu 28. 4. 2012 jsme se zúčastnili KP družstev mladších žáků. Tradiční turnaj 6-členných družstev oddílů Olomouckého kraje odehrálo 5 týmů, které se utkaly o jedno postupové místo na Mistrovství ČR v Olomouci v půli června. Hrálo se v grygovské sokolovně systémem každý s každým jednokolově tempem 20 min. + 10 sek. na tah.

Družstvo ŠK Vinary jsme obsadili těmi nejlepšími. Jen Toma Bělašku, který měl oslavu, jsme nahradili nadějným Matějem Hrazdirou. Pomyšlení na postup vbrzku nahradila myšlenka olympijská … 😉

Matěj Slováček na 1. šachovnici bojoval jak lev, ale byla z toho jen jedna půlka ze čtyř partií. Zvláště v poslední partii, kdy hrál věžovku s pěšcem méně velmi zkušeně, takže z toho byla posléze věžovka s pěšcem navíc. K proměně pěšce v dámu ovšem už nedošlo. Na dvojce se Barťas také snažil, v klíčovém posledním utkání dokázal zvítězit, ale byla to jeho jediná výhra. Na trojce Kubajz pořád někam spěchal a všechny čtyři partie prohrál. Příště nesnídat vincentku! 🙂 Čtrvtá šachovnice patřila Matěji Hrazdirovi. Vůle po vítězství byla obrovská, byl z toho důležitý bodík v posledním utkání s Prostějovem.

Holky na zadních šachovnicích také bojovaly. Eliška hrubými chybami zakončila dvě partie, takže jen 50 %. Adéla bojovala vždy ze všech nejdéle a byly z toho 2,5 bodu ze 4 partií, škoda hrubice v poslední partii, která nás po prohře s Prostějovem odsunula na konečné páté místo.

výsledky

olomoucký web

Přidat odpověď

*