SUPERTURNAJ NEJEN PRO DĚTI

V sobotu 21. 4. 2012 se v Kulturním domě ve Vinarech konalo poslední (páté) kolo KP mládeže v rapid šachu 2011/2012. Celkem 38 dětí a 14 dospěláků bojovalo za šachovnicí. Přerovským a vinarským hráčům přijely konkurovat početné skupiny z Prostějova a Skaličky. Byli tu také hráči z Grygova, Hrabišína a Konice. Hrálo se tradičních 7 kol tempem 20 minut pro oba hráče na partii.

V nejmladší kategorii A (do 10 let) hrálo 14 hráčů. S plným bodovým ziskem zvítězil Martin Nehyba ze Sokola Skalička, který se stal také celkovým vítězem seriálu KP mládeže. Druhý skončil Vojta Jiříček ze Sokola Skalička a třetí Lukáš Vysloužil z Rošády Prostějov. Příjemným překvapením je čtvrté místo Matěje Hrazdiry, který odehrál svůj vůbec první turnaj a zařadíme ho také mezi vinarské hráče :-).

V kategorii B (do 12 let) hrálo 12 hráčů a všem to natřel Tonda Hartinger z Hrabišína, druhý skončil Jakub Jiříček ze Sokola Skalička a oba postupují na Mistrovství ČR. Třetí byl pak Milan Skula z Agentury 64 Grygov. Nejlepší dívka a také postupující je Míša Čížová ze Sokola Skalička. Domácím hráčům se moc nedařilo, velkou šanci promarnil Albert Ležák, který měl v 5. kole v jednoduché pozici figurku navíc proti Tondovi Hartingerovi, ale na vítězství to nestačilo :-(.

V kategorii C (do 14 let) hrálo 12 hráčů a zvítězil Jáchym Bareš z Agentury 64 Grygov, druhý se stejným počtem bodů, ale horším vedlejším hodnocením, skončil Tomáš Zajíček z Rošády Prostějov a na třetí místo se po výhře v posledním kole dostala Martina Hartingerová z Hrabišína hrající za Agenturu 64 Grygov.

V doprovodném turnaji hrálo 14 hráčů a zvítězil Ignác Pospíšil z SK Přerov, když porazil ve 4. kole druhého v pořadí Františka Štece za Spartaku Přerov. Třetí i přes prohru v posledním kole skončil Jarek Vozák ze Sokola Skalička.