ŠKOLNÍ PŘEBORY

Školní přebory 4-členných družstev jsme v kategorii 1. – 5. tříd ZŠ opět nevynechali. Okresní kolo se konalo v úterý 20. 1. 2015 v Hranicích. Družstvo ZŠ Velká Dlážka Přerov ve složení 1.Adam Jemelka (4.B), 2.Boris Bobovník (5.C), 3.David Jiránek (4.B) a 4.Michal Hloch (5.C) bylo favoritem. Hrálo 6 družstev systémem každý s každým. Z celkem 20 odehraných partií jsme ztratili jen 2 a jednoznačně vyhráli. Druhá byla ZŠ Ústí A a třetí ZŠ Skalička.

SAM_2575

družstvo ZŠ Velká Dlážka v Hranicích

Krajské kolo bylo pak na Přírodovědecké fakultě v Olomouci ve středu 28. 1. 2015. V kategorii A se prezentovalo všech postoupivších 10 škol, které hráli v 7-kolovém turnaji švýcarským systémem. Byli tu borci dokonce ze vzdálených Mikulovic a Jeseníku. Hráli jsme ve stejném složení jako v Hranicích, ale v tomto turnaji jsme více partií prohráli než vyhráli. Po 5. kole jsme ještě byli průběžně na 4. místě, ale v posledních dvou kolech jsme již nebodovali, protože nám nalosovali vítězný tým ZŠ Severovýchod Zábřeh a nakonec druhý ZŠ Droždín. Celkem jsme vyhráli 12 partií, což stačilo jen na 7. místo. Slušně bojoval na druhé šachovnici Boris Bobovník, když pochopil, že není nutno spěchat se zapojením dámy do hry a že rošáda se někdy hodí :-).