PRVNÍ VELKÝ ÚSPĚCH

Vůbec první utkání 8-členných družstev viděli ve Vinarech v neděli 16. 11. 2014. Ve 2. kole Oblasti-jih jsme proti družstvu Sokol Hranice posadili ty nejlepší, co jsme mohli. Po půlhodině hry jsme však prohrávali 0,5:3,5. Jako kapitán jsem suše konstatoval: „vše v pořádku“. 🙂

P1150865

úspěšní hráči hostů, zleva: Tonda Kozubík, Milan Královič, Vlastimil Mikšík

Junioři na 7. a 8. šachovnici toho kromě rychlé hry moc nepředvedli, obdobně na 6. šachovnici Peťa Lavrinčík ztratil dva pěšce a rychle prohrál. To už Laďa Šlapák nabízel podruhé remízu a soupeř ji přijal … hmm.

P1150864

úspěšní domácí borci, zleva: Laďa Šlapák, Iva Přikrylová, Zděnek Lukša

A teď už ty lepší zprávy. Na 2. šachovnici kontroval Zdeněk Lukša, když jasně přehrál Jiřího Šeinera. Na 5. šachovnici získal Roman Potrok figuru za pěšce, zavřené a komplikované postavení zvládl a získal důležitý bod. Na 3. šachovnici se utkaly dvě dámy v italské hře. Olga Doubravová hrající černými figurami výrazně oslabila bílá pole na královském křídle, čehož Iva Přikrylová využila, získala velkou výhodu, následně figuru a bod pro domácí. V souboji kapitánů na 1. šachovnici jsem ve střední hře získal kvalitu, soupeř měl za to pěšce a nebezpečně aktivní figury. Bořivoj Novák bojoval statečně i s věžkou méně, ale už jsem to nepustil. Celkově tedy naše první vítězství 4,5:3,5.

Zpravodaj Obl_P_Jih_2

http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1440

Přidat odpověď

*