Přerovské děti zářily ve Vyškově

Náš páteční turnaj (28.4.) ve Vinarech byl pro velkou část dětí přípravou na sobotní turnaj ve Vyškově. A vyplatilo se. Vyhráli jsme, co se dalo. Svěřenci nám udělali obrovskou radost.

V turnaji dětí do deseti let nedal nikomu šanci Matěj Harašta. Celý turnaj suverénně vyhrál. Na druhém místě se pak umístil o dva roky mladší Kristianek Poljak. Klukům skvěle sekundovala Beátka Březíková. Čtyři body a páté místo v celkovém pořadí je obrovský úspěch: výsledky.

Také nejcennější kovy z turnaje žáků do 16 let skončily v Přerově. Zásluhu na tom mají Kamil Tobolík a Kuba Potrok. Kamil tento silný turnaj vyhrál, Kuba skončil druhý. Pro oba kluky jde dost možná o jejich dosud největší úspěch v jejich šachové kariéře. 🙂

Velkou radost máme také ze zbylých tří kluků, kteří v tomto náročném turnaji bojovali – Vojta Peluha, David Jiránek a Lukáš Létal. Všichni tři ukázali, že nedávno vydobyté čtvrté výkonnostní třídy nezískali náhodou a v konečném pořadí obsadili 13., 14. a 15. příčku. Také u nich jde pravděpodobně o jejich nejpovedenější „nepřerovský“ turnaj jednotlivců: výsledky.

Zleva: Vojta Peluha, Kamil Tobolík, Beátka Březíková, Lukáš Létal, Matěj Harašta, Kuba Potrok a David Jiránek

Veleúspěšné sobotní tažení dopomohlo tomu, že za duben jsme do Přerova dovezli stejný počet medailí, jako za zbytek celého školního roku: Zobrazit šachové úspěchy přerovské mládeže