POLOFINÁLE PŘEBORU ŠKOL OKRESŮ OLOMOUC A PŘEROV

Šachový klub Vinary dlouhodobě úspěšně spolupracuje se ZŠ Velká Dlážka Přerov – provozováním šachových kroužků, organizací školních turnajů a zajištěním účasti na turnajích škol. Ve středu 16. 11. 2011 se v Olomouci na Gymnáziu Hejčín uskutečnilo polofinále přeboru škol pro okresy Olomouc a Přerov 4-členných družstev. Téměř stovka dětí bojovala na šachovnici ve třech věkových kategoriích. Tentokrát jsme postavili v nemladší kategorii 3 družstva bez náhradníků s tím, že Áčko bude usilovat o vítězství v turnaji, Béčko (záloha) a Céčko (druháci) uhrát co nejlepší výsledek.

V našem nejlepším družstvu se představili všechny hvězdy a dnes již zkušení hráči. Na první desce Tomáš Bělaška (5.B) bojoval proti nejsilnějším hráčům protivníků, v 7 partiích uhrál 4 body. Zvláště partie ve 4. kole proti Marku Ivanovi ze ZŠ U Stadionu Uničov byla mimořádně kvalitní. Soupeř získal ve střední hře pěšce a tuto výhodu uplatňoval velmi zkušeně. V dámské koncovce Tomáš nenašel remízu věčným šachem, a když se pěšec navíc proměnil v dámu, bylo po partii.

Na druhé šachovnici se Albert Ležák (5.A) předvedl v mimořádné pohodě a všechny své partie vyhrál. Také na třetí šachovnici Matěj Slováček (5.B) předvedl slušný výkon, když prohrál pouze jednou. Na čtvrté šachovnici ovšem Jakub Potrok (4.C) udělal jen 4 body ze 7 partií, když předváděl velmi uspěchanou a nervozní hru. Celkově Áčko prohrálo jen jednou s vítězným družstvem ZŠ U Stadionu Uničov a skončilo druhé. Postoupilo do krajského finále, které uskuteční začátkem příštího roku.

V Béčku uhrála na první šachovnici Eliška Přikrylová (4.A) 2,5 bodu ze 6 partií, na druhé Dušan Kuna (4.A) 4 body, na třetí Michael Skopal (5.B) také 4 body a na čtvrté Adéla Přikrylová (2.C) jeden bod. Celkově skončili šestí a získali cenné zkušenosti.

Céčko byl vůbec nejmladší tým v soutěži. Na první desce Michal Hloch (2.A) udělal 1 bod ze 6 partií, na dvojce Boris Bobovník (2.A) 2 body, na trojce Arnošt Lenoch (2.B) půl bodu a na poslední desce Lukáš Létal (2.B) také půl bodu. Celkově z toho bylo 9. místo a perspektiva pro další výkonnostní vzestup.

A bylo nás tam opravdu hodně …

pps11A

Přidat odpověď

*