OTEVŘENÝ KP MLÁDEŽE – 3. TURNAJ

V sobotu 14. 12. 2013 uspořádal Šachový klub Vinary turnaj pro mládež – 3. turnaj KP Olomouckého kraje. Hrály se dvacetiminutovky na 7 kol. Přijely početné skupiny ze Skaličky, Prostějova a Zábřehu. Mládežníci z Přerova a z Vinar tak mohli poměřit síly s nejlepšími hráči v kraji.

a nejmladší hráč Lukáš Zemánek (5 let)

V kategorii A (do 10 let) bojovalo za šachovnicí 15 hráčů včetně tří dívek a stejně jako v minulém kole v Olomouci zvítězil s plným počtem bodů Marek Blaha ze Zábřehu. O 2 body méně získali Martinové z Prostějova – stříbrný Martin Londin a bronzový Martin Navrátil. Nejlepší dívka Ema Růžičková z Olomouce skončila na 4. místě. Cenné zkušenosti získali také velmi mladí hráči, kteří se „na bednu“ zatím nedostali.

P1130941

V kategorii B (do 12 let) se utkalo 15 hráčů včetně dvou dívek. Všechny konkurenty překvapil dobrým výkonem a zaslouženě zvítezil Tomáš Ptáček ze Zábřehu se 6,5 body. Následovali Skaličáci – Martin Nehyba s 5,5 body a Vojta Jiříček s 5 body. Nejlepší dívka Daniela Urbanová z Prostějova skočila na 4. místě. Z domácích hráčů lze ocenit výkony Elišky Přikrylové (4 body) a Lukáše Létala (3,5 bodu).

vítězná čtveřice

Kategorie C (do 14 let) a D (do 18 let) se odehrály v jednom turnaji o 8 hráčích systémem každý s každým. Zvítězil nejzkušenější Jakub Jiříček ze Skaličky před Šimonem Londinem z Prostějova. Oba uhráli 6 bodů, o vítězi rozhodlo pomocné hodnocení. Třetí v tomto turnaji skončil Martin Krúza z Gymnázia J. Škody v Přerově se 4 body a byl vyhlášen vítězem kategorie D. Čtvrtý skončil domácí hráč Jakub Potrok také se 4 body a získal bronzovou medaili v kategorii C. Báru Ondrašíkovou z Kyselovic nezastihl turnaj v nejlepší formě.