OKRESNÍ PŘEBOR ŠKOL V ŠACHU

Ve středu 15. 1. 2014 se na ZŠ Šromotovo v Hranicích uskutečnil Okresní přebor škol v šachu 4-členných družstev. Za ZŠ Velká Dlážka Přerov jsme postavili jen jedno družstvo do nejmladší kategorie A (1.-5. třídy). Většina starších žáků se v tomto týdnu účastnila školního lyžáku, což byla „drtivá porážka“ pro účast našeho družstva v kategorii starších žáků.

Fotografie-0007

Lukáš Létal likviduje soupeřku na 4. šachovnici

Turnaje se zúčastnila 4 družstva, hrálo se každý s každým dvoukolově tempem 2×15 minut na partii. Vzhledem k tomu, že v nejmladší kategorii jsme zvítězili už o rok dříve, byli jsme favority. Ze začátku jsme snadno vítězili na všech šachovnicích, pak se ale soupeři „osmělili“ a přidělili nám také  nějaký ten mat :-).

Fotografie-0025

naši borci, odzadu – 1.Míša Hloch 2.Adam Jemelka 3.Boris Bobovník 4.Lukáš Létal

Na první šachovnici Míša Hloch (4.C) rychle zvítězil ve dvou partiích, když soupeřům naložil šustrmaty. V dalších partiích to nebylo už tak slavné a po první porážce přišla krize. Míša uhrál 2,5 bodů ze 6 partií, což je málo. Na dvojce předváděl Adam Jemelka (3.B) nejlepší výkony z našich, získal 5 bodů. Zvláště partie s Alešem Vozákem ze ZŠ Ústí byly kvalitní a bojovné, jednou vyhrál Adam, podruhé Aleš.

15012014665

hlavní organizátor Jarek Vozák předává pohár našemu kapitánovi

Na třetí a čtvrté šachovnici – Boris Bobovník (4.C), Lukáš Létal (4.B) – jsme vítězili zejména díky zkušenostem a bojovnému nasazení. Nezřídka se stávalo, že pozice s dámou méně naši hráči vyhrávali :-). Celkem jsme získali 19 bodů. Ovšem s takovými výkony se krajského přeboru škol, do kterého jsme postoupili, jen zúčastníme …

Kategorie B a C se hrály společně v jednom turnaji, družstvo Gymnázia J. Škody skončilo druhé a také postoupilo do krajského přeboru škol.

výsledky

Přidat odpověď

*