MLÁDEŽNÍCI V MOHELNICI

V sobotu 25. 3. 2014 uspořádal Karel Volek v Městském kulturním centru v Mohelnici 5. kolo otevřeného krajského přeboru mládeže. Hrály se jako vždy dvacetiminutovky na 7 kol. Naše řady zredukovali nemoci, studijní povinnosti a jiné zájmy. Zúčastnilo se 6 juniorů z Šachového klubu Vinary + Kamil Tobolík ze Spartaku Přerov.

P1140680

Lukášek Zemánek

Největší radost rodičům, trenérovi a hlavně sám sobě udělal Lukášek Zemánek. V 6 letech dokázal získat 4 body a skončil v nejmladší kategorii na 14. místě (z 33 hráčů). Bojoval proti zkušenějším borcům, někdy i o hlavu vyšším :-). Zápasil s analogovými hodinami a dosáhnout na opačný konec šachovnice dalo taky někdy zabrat.

P1140697

Matěj Hrazdira zvaný Arnold (pro objemné bicepsy)

V kategorii B (do 12 let) hrálo 19 hráčů a našich 5 borců bylo vidět. Nejlépe skončil Matěj Hrazdira se 4,5 body na 5. místě. Matěj začal turnaj dvěma prohrami, když ve vyrovnaných pozicích zbytečně měnil figurky a hlavně hrál uspěchaně. Nastartoval jej kontumák ve 3. kole a následovaly výhry nad oddílovými kolegy. Matěj v celkovém pořadí přeskočil i Kamila Tobolíka, který předváděl výborné výkony. Kamil získal 4 body z 5 partií, nastoupil pak v posledních dvou kolech proti silným hráčům a už nic nepřidal.

P1140672

Boris Bobovník

Na 10. místě skončil Boris Bobovník se ziskem 3 bodů. Boris se snažil, bojoval, ale zkušenosti chybí. Trpělivost při propočtu variant a šachové vidění je potřeba vylepšit. To samé platí i pro Dušana Kunu, který skončil na 16. místě, také se 3 body. Míša Hloch vyplňoval veškerou volnou chvíli mačkáním mobilu, takže se jen zúčastnil :-(.

P1140673

Jakub Potrok

Jakub Potrok předváděl z našich nejlepší výkony, ale hrál v kategorii C (do 14 let) proti velmi silným a zkušeným hráčům. Stávalo se mu, že soupeřům stačila poziční výhoda či 1-2 pěšci navíc k výhře. Se ziskem 3 bodů skončil desátý (z 13).