KRAJSKÝ PŘEBOR MLÁDEŽE V GRYGOVĚ

V sobotu 20. 4. 2013 se v Grygovské sokolovně odehrálo poslední kolo Otevřeného krajského přeboru mládeže. Solidní účast zajistily velké skupiny mladých šachistů z Hrabišína pod vedením Zdeňka Kamlera, z České Vsi pod vedením Edy Tilla, z Prostějova pod vedením Toma Gorby či ze Skaličky pod vedením Jarka Vozáka a dalších. Mládež hrála ve třech věkových kategoriích, nakonec se rozjel také doprovodný turnaj.

slušně obsazený turnaj v Grygově

Kategorie A (hráči do 10 let) byla nejpočetnější, zúčastnilo se 34 hráčů, z toho 6 dívek. Zlatou medaili získal Honza Kolář z Mohelnice s plným bodovým ziskem. Prokázal největší zkušenosti, zejména výdrž až do úplného konce každé partie, kdy naopak jeho soupeři chybovali. Druhý skončil Vojta Kubala s 5,5 body a třetí Matěj Hrabal s 5,0 body, oba hráči pořádající A64 Grygov. Nejlepší dívkou byla Anna Vystavělová z Prostějova, také s 5,0 body. Nejlepší Vinarský hráč Matěj Hrazdira získal slušné 4,0 body. Jedním z velmi mladých účastníků byl Petr Havránek z Přerova, který odehrál svůj první turnaj.

Honza Kolář

Vojta Kubala

Matěj Hrabal

Anna Vystavělová

Petr Havránek

vítězná trojce s ředitelem turnaje

V kategorii B (hráči do 12 let) bojovalo 17 hráčů, z toho 2 dívky. Tady to bylo velmi vyrovnané, až poslední kolo rozhodlo o pořadí. Martin Nehyba za Skaličky v posledním kole jen remizoval a stačilo mu to na celkové vítězství. Druhý skončil Šimon Londin z Prostějova také s 5,5 body, o vítězi rozhodlo vedlejší hodnocení. Třetí byl Tomáš Škarpa z České Vsi s 5,0 body. Slušné výkony předváděla Daniela Urbanová z Prostějova, která získala 4,5 bodu. Vinaráci nepřekvapili, Jakub Potrok a Eliška Přikrylová získali po 3,0 bodech.

turnaj kategorie B

David Šlezinger

Daniela Urbanová

Jarda Fuksík a vítězové

V kategorii C hrálo jen 6 borců, tedy každý s každým. Oba favoriti se prali o první místo až do posledního kola. Zvítezil Michal Buriánek z Prostějova o půl bodu před domácím Milanem Skulou, třetí pak skončila Julča Jeřábková z Mohelnice.

Michal Buriánek

Doprovodný turnaj absolvovalo 8 hráčů, také každý s každým. Ovládli jej mladíci z České Vsi, kteří se již vyrostli z mládežnických kategorií. Zvítězil Filip Loužil před Petrem Chytilem, třetí místo obsadil zkušený Václav Milfort.

výsledky

výsledky na chess-results A

výsledky na chess-results B

výsledky na chess-results C

výsledky na chess-results D

Přidat odpověď

*