HRATELNÝ SOUPEŘ

V sobotu 24. 2. 2012 jsme se v dalším kole okresního přeboru družstev střetli se Sokolem Hranice B. Na utkání jsme museli bez kapitána ovšem s čerstvou posilou na páté šachovnici. Také domácí nastoupili s náhradníky, takže se očekával vyrovnaný zápas.

Na 1. šachovnici hrál Laďa Šlapák nejdelší partii. Bohuslav Hons zahájil tradičně 1.g4, Laďa přijal výzvu, vzal pěšce, ale hned ho vzápětí ztratil. Ve střední hře získal bílý aktivní hru, zaútočil na černou rošádu a podařilo se mu získat figuru. V dalším průběhu měl černý alespoň dva spojené pěšce za figuru, kterými postupoval a tak soupeře doslova udolal.

Na 2. šachovnici začal Matěj Slováček bílými křečovitým útokem na slabinu f7, což ho stálo jezdce a za několik tahů celou partii.

Na 3. šachovnici narazil Albert Ležák na silného soupeře a nedal svou kůži lacino. Sice ztratil v zahájení pěšce, ale střední hru komplikoval a snažil se. Zkušený soupeř ho nakonec nekompromisně zmatil.

Na 4. šachovnici Kuba Potrok srdnatě obětoval jezdce v zahájení :-(, ovšem soupeř hned poté zkušeně vyměnil dámy a pak se už jen dohrávalo.

Na poslední šachovnici Roman Potrok zabojoval. S černými figurami rozehrál hru, která byla dlouho vyrovnaná, ve střední hře soupeři odebral střelce a zvítězil.

Celkově tedy velmi těsná prohra 2:3. A čekají nás už jen dvě utkání se sokolíky ze Skaličky, ve kterých zkusíme získat ještě nějaký bodík do tabulky.

partie.pgn

partie.rtf

zpravodaj č.11-5

Přidat odpověď

*