HOSTÉ NAPEKLI … A DOBŘE NAPEKLI

V neděli 30. 11. 2014 jsme se ve třetím kole Oblasti-jih utkali s družstvem SK Junior Prostějov. Prostějovští nemaje hrací místnost se i s rozhodčím dostavili k nám do Vinar. Jakožto hosté jsme napekli chuťovku dle Ládi Hrušky a protože v kulturáku netekla voda, muselo se to zapíjet vínem :).

P1160091

zadní šachovnice 2:2

Začali kruté boje na každé šachovnici. Dle předpokladů vyrovnané utkání začalo šťastně pro nás, když se Honzovi Tesařovi ozval mobil. Byl to uvítací tón, prostě se mu v kalhotách zapnul, ale co mohlo být příčinou … ?!? Dlouho vyrovnanou partii hrál na sedmičce Kamil Tobolík s Martinem Londinem, ovšem po ztrátě figury náš hráč kapituloval. Do vedení nás dostal na osmičce Tomáš Bělaška. Jeho premiéra v této sezóně dopadla na výbornou, soupeře jasně přehrál. Ale na páté šachovnici Roman Potrok ztratil figuru a talentovaný junior Šimon Londin to už nepustil. Na zadních šachovnicích tedy nerozhodně 2:2.

P1160089

Laďa Šlapák vs. Daniel Grbin

Na předních deskách se bojovalo hodně dlouho. Prostějováci několikrát nabídli remízy, Vinaráci statečně odmítali. Čekala se jasná výhra Ladi Šlapáka na čtverce. Ten se však hodně nadřel a dlouho si soupeře vychutnával :-). Na první šachovnici se střední hra postupně vyostřovala, až dospěla ve vyrovnanou věžovku. Po harakiri v koncovce remíza, uff. Naštěstí Iva Přikrylová na trojce zavěsila, přivázala soupeři figuru k dámě. Na dvojce tahal Zdeňa Lukša už od začátku za slabší konec, Adam Vejmola svoji pozici zkušeně zesiloval a zapsal bod. Celkově 4,5:3,5 pro Vinaráky, dóst dobrý. A 5. místo v tabulce průběžného pořadí.

Zpravodaj Obl_P_Jih_3

http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1440

Přidat odpověď

*