GRAND PRIX – 3. TURNAJ

V sobotu 14. ledna uspořádala TJ Sokol Skalička 3. kolo Otevřeného krajského přeboru mládeže. Hrálo se jako vždy 7 kol tempem 2×20 min. ve třech věkových kategoriích plus doprovodný turnaj. V kategorii A (do 10 let) bojovali Eliška Přikrylová a Michal Hloch.

V přechozích dvou kolech získala Eliška vždy po 3 bodech, tentokrát došlo ke zlepšení (i výkonnostně), když získala 4 body, což znamenalo 11. místo v celkovém pořadí.

Také Míša Hloch byl nadšený ze zisku 3 bodů. Oba si splnili svůj cíl také díky mohutné účasti mladých začínajích šachistů z Hošťálkové a Valašské Bystřice.

V kategorii B (do 12 let) bojovali Albert Ležák a Michael Skopal. Berťas se předvedl v plné síle a ve všech partiích bojoval až nadoraz. Získal 4 body a to znamenalo celkově 5. místo. Prohrál jen s prvními třemi hráči celkového pořadí. Ještě v poslední partii bojoval s Milanem Skulou o 3. místo, měl ale černé figury a partie se mu nepovedla. Chce to hrát více turnajů …

Míša Skopal podal sympatický, bojovný výkon, získal celkem 2 body. V jedné partii svého soupeře doslova převálcoval, obě dámy v turnaji ale nechal vyhrát. Celkově lze hodnotit vystoupení vinarských šachistů jako úspěšné.