VELKÁ PARÁDA

Když má dobrý pocit organizátor z povedené akce, když mají dobrý pocit další organizátoři, rodiče, trenéři … až po obsluhu bufetu, ale hlavně junioři, pro které se konalo 3. kolo turnajů KP mládeže v šachu 2014/15, tak to nemá chybu. V sobotu 13. 12. 2014 se hrály v Kulturním domě ve Vinarech 4 samostatné turnaje pro mladé šachisty Olomouckého kraje, jichž se sešlo celkem 55.

AP1160235

Ema Růžičková a Lukáš Blaha něco přehlíd ?!?

AP1160242

Honza Kolář převálcoval Lukáška Zemánka

AP1160246

zleva Lukáš Blaha, Honza Kolář, Ema Růžičková

V turnaji kategorie A se o prvenství poprali Lukáš Blaha ze Zábřeha a Honza Kolář z Mohelnice. Při vzájemné remíze rozhodlo vedlejší hodnocení pro Honzu. O třetí místo na bedně se zase popraly dámy – Ema Růžičková a Taťána Nesporá. Vedlejší hodnocení a dvě medaile pro Emu :-). Z Vinarských hráčů získal Lukáš Zemánek slušných 4,5 bodů. První turnajové zkušenosti získal Matěj Harašta z Kyselovic … a nejen on.

zleva Martin Londin, Marek Blaha, Rajmund Krátký

V kategorii B získali také dva hráči stejně bodů. Tady ovšem při 3 remízách zvítězil Marek Blaha ze Zábřeha před Martinem Londinem z Prostějova. Třetí skončil Rajmund Krátky ze Zábřeha. Domácí Adam Jemelka a Kamil Tobolík získali 4 body. Holky tento turnaj vynechaly.

zleva Vojta Jiříček, Šimon Londin, Daniela Urbanová

V kategorii C to všem natřel Vojtěch Jiříček ze Skaličky, získal 6 bodů. Druhý Šimon Londin a třetí Daniela Urbanová, oba z Prostějova, uhráli 5,5 bodu. Také na 4. místě Prostějovák Aleš Marák získal 4,5 bodu. Litovelští hráči, pod vedením Zdeňka Beila, získali cenné zkušenosti.

DP1160218

vítězný Jakub Jiříček

DP1160253

zleva Jakub Jiříček, Tonda Hartinger, Julia Jeřábková

V kategorii D se jako osmý hráč zúčastnil „do počtu“ zkušený přerovský hráč Honza Jemelka, proto aby počet hráčů byl sudý a nemusel každé kolo někdo pauzírovat. Všechny soupeře porazil, hrál mimo soutěž. Vítězem se tedy stal Jakub Jiříček ze Skaličky s 5 body, o půl bodu méně získal Antonín Hartinger z Libiny a třetí skončila Julia Jeřábková z Mohelnice se 3,5 body.